• Zmiana terminu V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim

   • Szanowni Państwo

    W imieniu Komitetu Organizacyjnego informuję, że ze względu na obecną sytuację polityczną i dodatkowe zadania, które realizują współpracujące w organizacji Mistrzostw jednostki wojskowe zmuszeni zostaliśmy w porozumieniu z Komendantem Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko do przesunięcia terminu zawodów.

    Mistrzostwa odbędą się w terminie od 30 maja do 2 czerwca 2022 r. Przebieg zawodów oraz konkurencje nie ulegają zmianie. Podobnie jak opłata za media i wyżywienie uczestników. Opłaty należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do końca kwietnia 2022 r.

    Informuję również, że w składzie drużyn mogą znajdować się tegoroczni absolwenci Państwa szkół, którzy zostali zgłoszeni do udziału w zawodach. Istnieje także możliwość dokonania zmian w składach drużyn w związku z przesunięciem terminu Mistrzostw.

    Jeśli nie będziecie Państwo mogli wziąć udziału w Mistrzostwach w nowym terminie istnieje możliwość rezygnacji z udziału w imprezie i zwrotu środków wpłaconych za media i wyżywienie młodzieży.

    Wyrażamy jednak nadzieję, że będziemy mogli spotkać się na poligonie drawskim na przełomie maja  i czerwca 2022 r. Serdecznie zapraszamy Państwa oraz młodzież do udziału w Mistrzostwach.

     

    Z poważaniem

    Maciej Rydzewski, dyrektor Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim

     

   • Zaproszenie na V Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim

   • W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszam szkoły ponadpodstawowe prowadzące klasy mundurowe do udziału w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim, które odbędą się w dniach od 4 do 7 kwietnia 2022 r.

    Jest to przedsięwzięcie realizowane cyklicznie od 2016 r. (z przerwą w latach 2020 – 2021 spowodowaną przez pandemię) przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oraz CSB w Drawsku Pomorskim we współpracy z 16 WOG w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Piłsudskiego w Złocieńcu, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, pod honorowymi patronatami, m. in. Ministra Obrony Narodowej, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Drawskiego, Starosty Stargardzkiego, Burmistrza Drawska Pomorskiego i Burmistrza Kalisza Pomorskiego.                        

    W tegorocznej edycji mistrzostw wezmą udział dwadzieścia cztery pięcioosobowe drużyny wraz z opiekunami. Uczestnicy będą doskonalili umiejętności w konkurencjach sportowo – obronnych, pogłębią wiedzę o współczesnych siłach zbrojnych  i obronności kraju. Mistrzostwa przyczyniają się do kształtowania postaw patriotycznych  i proobronnych. wśród młodzieży. Są też okazją do wymiany doświadczeń, porównania poziomu wyszkolenia i spotkania uczniów i nauczycieli klas mundurowych z całej Polski.

    Informuję również, że organizatorzy powyższego przedsięwzięcia nie czerpią z niego żadnych korzyści finansowych. Udział w mistrzostwach jest bezpłatny, z wyjątkiem kosztów wyżywienia i mediów. Fundatorami nagród są instytucje współpracujące w organizacji mistrzostw, m.in. wyższe uczelnie, nadleśnictwa, organy samorządu terytorialnego itp.

    Więcej informacji znajduje się w załącznikach. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń.

    Z wyrazami szacunku

    Maciej Rydzewski, dyrektor Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim

  • Portal Polska Zbrojna objął patronat medialny nad V Ogólnopolskimi Mistrzostwami Klas Mundurowych na poligonie drawskim.

  • Załączniki

  • Kontakt

   • Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim
   • sekretariat@zspkaliszpom.dlaedu.pl
   • 94 361 6356
   • ul. Wolności 20 78-540 Kalisz Pomorski Poland
 • Odwiedź nas na Facebooku

  • Logowanie