• Uczniowie i nauczyciele ZS w Kaliszu Pomorskim pamiętali o wydarzeniach  z lutego 1945 r.
      • Uczniowie i nauczyciele ZS w Kaliszu Pomorskim pamiętali o wydarzeniach z lutego 1945 r.

• 19.02.2021 12:25
      • Uczniowie i nauczyciele ZS w Kaliszu Pomorskim pamiętali o wydarzeniach
        z lutego 1945 r.

W dniu 12 lutego 2021 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w obchodach 76. rocznicy zdobycia Kalisza Pomorskiego przez Armię Czerwoną oraz Dniu Osadnika i Kombatanta, organizowanym z okazji 76. rocznicy walk   o Drawno przez władze miasta.
        LINK DO GALERII ZDJĘĆ

• Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne uroczystości były skromniejsze niż zwykle. Uczniowie z klasy wojskowej - Klaudia Garlikowska i Sebastian Rulewicz oraz nauczyciel mjr rezerwy Andrzej Kowalewski  dołączyli do władz miasta oraz przedstawicieli instytucji i mieszkańców.  Złożyli kwiaty pod pomnikiem Pionierów Ziemi Kaliskiej. Następnie na zaproszenie władz miasta udali się do Drawna, gdzie wzięli udział w uroczystościach  z okazji Dnia Osadnika i Kombatanta.

Młodzież i nauczyciele ZS w Kaliszu Pomorskim rokrocznie składają wizyty w domach kombatantów, aby podziękować im za bohaterską walkę o wolną Polskę. W tym roku 12 lutego kombatantów - panów Edwarda Jaskulskiego i Wiktora Wasiłkowskiego odwiedziły - Kierownik Internatu Jadwiga Czerniga oraz wychowawczyni internatu Katarzyna Fajger. Wcześniej, w dniu 6 lutego 2021 r. pan Wiktor Wasiłkowski i jego małżonka pani Henryka świętowali 65. rocznicę pożycia małżeńskiego. Otrzymali gratulacje, kwiaty i życzenia od delegacji z kaliskiego liceum.

Od marca 2020 r. wizyty przedstawicieli szkoły przebiegają w rygorze sanitarnym,  bez udziału uczniów. Liczymy na to, że już niedługo  na spotkania z kombatantami będą mogli jeździć także uczniowie, aby brać udział w żywych lekcjach historii,  poznać bohaterów drugiej wojny światowej i wysłuchać ich wspomnień z tamtych dni i wydarzeń.

Jadwiga Czerniga