• Kaliscy maturzyści studiują w Anglii

• 28.01.2021 20:38
      • Budynek Uczniowie klasy trzeciej dwujęzycznej, Jakub Lipiński (kierunek:Acting :film, TV and stage), Maja Popławska ( kierunek: Events Festival’s and venue management), Nikolas Richter (kierunek: Business Management ) i Julia Sadowska ( kierunek: Business Management ), rozpoczęli naukę na Buckinghamshire New Uniwersity w Wielkiej Brytanii.

• Jak to jest możliwe? System edukacji wyższej w UK oferuje rok zerowy – alternatywne rozwiązanie dla osób, które nie spełniają standardowych wymagań rekrutacyjnych czyli np.: nie podchodzili do matury. Foundation year /rok zerowy – to wysokiej jakości jednoroczny kurs akademicki oferowany przez brytyjskie uczelnie wyższe i ich partnerskie placówki edukacyjne. Pozwala na uzupełnienie niezbędnych kwalifikacji, aby później móc kontynuować studia licencjackie w normalnym trybie.

Tym sposobem marzenie o studiowaniu w Anglii zostało spełnione mimo wielu perypetii. Po dokonaniu formalności uczniowie musieli  uzyskać status przesiedleńczy przed koniem roku 2020. Wyjazd był testem samodzielności i dojrzałości, gdyż loty powrotne zostały wstrzymane. Mimo trudnego początku, uczniowie się nie zniechęcili, tylko zmotywowali do nauki. Teraz zostaje tylko łączenie nauki zdalnej w kaliskim liceum i Uniwersytetem  Buckinghamshire. Lecz dla Naszych kreatywnych, młodych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych.

Gratulujemy ambicji młodym ludziom i ich rodzicom za wsparcie swych pociech.

Magdalena Łojek, Joanna Boniecka