• Kaliski licealista zwycięzcą konkursu historycznego

• 21.01.2021 00:39
      • W dniu 9 grudnia 2020r. odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Z Gryfem w tle. Poznaj najnowszą historię Pomorza Zachodniego 1945-1990”, organizowanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecnie. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Dariusz Guz, uczeń klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim.
      • Tegoroczna edycja konkursu - „Szczecińskie drogi do Solidarności” skupiała się przede wszystkim na wydarzeniach i bohaterach szczecińskiego Sierpnia 1980r. Konkurs ma charakter dwuetapowy. Jego celem jest zainteresowanie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii regionalnej w kontekście historii całego kraju, budowanie tożsamości lokalnej i narodowej oraz podkreślenie roli Szczecina i regionu w najnowszej historii Polski.
        Do pierwszego etapu przystąpiło 72 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. W finale ze względów sanitarno-epidemiologicznych zorganizowanym online, znalazło się dziesięcioro uczniów z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w teście. Najlepszym wśród finalistów po zaciętej rywalizacji okazał się uczeń kaliskiego liceum Dariusz Guz, przygotowywany do konkursu przez dyrektora Macieja Rydzewskiego.
        Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursowych zmaganiach.

Maciej Rydzewski