• Witaj na stronie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim
      • Sekretariat
      • Witaj na stronie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim
      • im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku
    • Link do strony naboru elektronicznego do Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim.

• Sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów do klasy dwujęzycznej,  którzy z przyczyn niezależnych od nich nie mogli przystąpić do sprawdzianu w pierwszym terminie, odbędzie się w dniu 5 lipca 2022 r. o godzinie 9:30, a próby sprawności fizycznej dla kandydatów, do oddziału przygotowania wojskowego, którzy z przyczyn niezależnych od nich nie mogli przystąpić do sprawdzianu w pierwszym terminie, odbędą się w dniu 5 lipca 2022 r. o godzinie 11:00. Ogłoszenie wyników sprawdzianu i prób będzie miało miejsce 6 lipca 2022 r.

• Harmonogram egzaminów poprawkowych liceum ogólnokształcącego i technikum w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim w roku szkolnym 2021/2022 jest dostępny w zakładce Dokumenty. Zagadnienia na egzamin poprawkowy można odebrać z sekretariatu po zakończeniu roku szkolnego.

• Początek spotkania w Trzcińcu
          • Kaliscy licealiści z wizytą w Trzcińcu

W dniu 14 czerwca 2022 r. licealiści z klasy wojskowej Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim spotkali się z wychowankami w Salejzańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu koło Czaplinka. Opiekunami kaliskiej młodzieży byli nauczyciele, panowie Krzysztof Wójciak i Andrzej Kowalewski.

W marcu młodzież z Trzcińca wraz z wychowawcami gościła na obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kaliszu Pomorskim. Czerwcowy wyjazd jest kontynuacją współpracy między ośrodkiem a szkołą. Celem spotkania było poznanie się, zaprezentowanie wychowankom ośrodka wyposażenia uczniów klas wojskowych oraz wspólne ćwiczenia. Po zajęciach ze składania i rozkładania broni młodzież przystąpiła do rywalizacji drużynowej w strzelaniu do celu z broni pneumatycznej. Gospodarze wygrali tę rywalizację.

• Na poligonie jak zwykle z hukiem!

Już po raz piąty, Poligon Drawski gościł i rzucał wyzwania uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych. 22 drużyny z całego kraju rywalizowały w konkurencjach sportowo – obronnych. Podsumowaniu zawodów towarzyszyła podniosła atmosfera.

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2022 roku na Poligonie Drawskim miała miejsce V edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych. Jak co roku wydarzenie zorganizowane zostało przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oraz Centrum Szkolenia Bojowego w Drawsku Pomorskim we współpracy z 16 WOG w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Piłsudskiego w Złocieńcu, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, pod honorowymi patronatami m. in. Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Zachod

• 04_chopin
          • Uczniowie kaliskiego Zespołu Szkół poznawali Warszawę

W dniach od 24 do 26 maja 2022 r. uczniowie kaliskiego Zespołu Szkół, pod opieką wychowawcy p. Barbary Tuziak oraz p. Grażyny Czerner, brali udział w wycieczce do Warszawy, dofinansowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Młodzież zwiedziła Zamek Królewski, od XVI wieku siedzibę władz I Rzeczypospolitej. Uczniowie spacerowali z przewodnikiem po Starym Mieście i Placu Zamkowym z kolumną Zygmunta. Podziwiali kamieniczki na Starym Mieście, Rynek Starego Miasta, katedrę św. Jana, Barbakan, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Rynek Nowego Miasta, Pałac Rzeczypospolitej, Pomnik Powstania Warszawskiego, pomnik Mikołaja Kopernika, kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, Ogród Saski, Plac Piłsudskiego z Grobem nieznanego Żołnierza oraz Pomnik Bohaterów Warszawy. Odwiedzili również Łazienki Królewskie. Byli na największym w Polsce cmentarzu wojennym - Cmentarzu

• 3 PRL
          • Lekcja historii w podziemiach Szczecina

Środę 25 maja 2022 r. klasa pierwsza technikum informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim spędziła wraz z wychowawczynią, panią Martą Kaczmarek, w podziemiach Szczecina. Kaliscy technicy mieli wyjątkową okazję poznania mniej znanej historii miasta.

Uczniowie zobaczyli ponad 40 wystaw w jednym z największych zabytkowych schronów cywilnych w Polsce i Europie z okresu II wojny światowej. Udźwiękowione i opisane trasy, zwiedzane z przewodnikiem, pozwoliły uczniom poznać historię, wyobrazić sobie, a nawet momentami poczuć sytuację sprzed dziesiątek lat. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć trzy trasy: od drugiej wojny światowej przez lata 70-te, do selfie z PRL-em, które rozluźniło młodzież. Uczniowie zobaczyli główne ikony Szczecina z okresu PRL, spotkali wielkiego misia z filmu Barei i słynną scenę z filmu „Miś”. Sami na nowo ją wyreżyserowali, siadając na krześle reżysera.

• Herb Polski
    • Polska Zbrojna