• Witaj na stronie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim
      • Witaj na stronie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim
      • im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku
      • Kadra pedagogiczna
    • Uprzejmie informuję, że kwota dopłaty do biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do szkoły autobusami PKS Złocieniec zostanie ustalona przez Zarząd Powiatu Drawskiego w przyszłym tygodniu. Natomiast sprzedaż biletów rozpocznie się 25 sierpnia. Uczniowie klas pierwszych będą musieli przedstawić zaświadczenie ze szkoły, że od 1.09.2022 r. będą uczęszczali do Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim.

Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim

• Listy podręczników na rok szkolny 2022/2023 dostępne są pod tym linkiem.

• Przewodnik po tajemnicach Kalisza Pomorskiego

Z wielu powodów dopiero teraz, niemal rok po wydaniu publikacji „Kalisz Pomorski – przewodnik po tajemnicach miasta” odbyła się jej promocja, czyli spotkanie z autorami: Bogumiłem Kurylczykiem i Joanną Mączkowską. Podobnie jak przedpołudniową sesję naukową zorganizowaną w auli Czerwonej Szkoły, także to popołudniowe spotkanie w kaliskim Pałacu objął patronatem Burmistrz Kalisza Pomorskiego - Janusz Garbacz.

• Dary muzealne rodziny Zühlke

Przedwojenne pocztówki i dokumenty, a przede wszystkim kilka srebrnych sztućców oraz porcelanowe talerze, wszystko z monogramami - bo z zastawy stołowej dawnych właścicieli miejscowych dóbr rycerskich (Rittergut Kallies) – przekazał do izby muzealnej w pracowni historycznej kaliskiej Czerwonej Szkoły - Hans Joachim Zühlke, wnuk Anny Zühlke, gospodarującej w Pałacu po śmierci męża Johanna. Dary te wręczył podczas spotkania w dniu 12 września 2022 r. z dyrektorem Zespołu Szkół - Maciejem Rydzewskim. Wzbogacą one już posiadane pamiątki związane z przedwojennym Kallies, jak wówczas nazywał się Kalisz Pomorski. W spotkaniu uczestniczyła żona ofiarodawcy Kathrin Zühlke oraz Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska, którzy przez tydzień opiekowali się gośćmi.

• Seminarium naukowe na urodziny Kalisza Pomorskiego

W 719. rocznicę urodzin Kalisza Pomorskiego, czyli nadania mu praw miejskich 14 września 2022 roku, w auli Czerwonej Szkoły – kaliskiego liceum i technikum odbyło się pierwsze seminarium naukowe: „Kalisz Pomorski i okolice – tajemnice i zagadki”. Zorganizowała je i prowadziła z uczniami polonistka Joanna Mączkowska przy współpracy Dyrektora Zespołu Szkół - Macieja Rydzewskiego i regionalisty - Bogumiła Kurylczyka. Całość imprez w tym szczególnym dniu, gdyż po południu w kaliskim Pałacu zaprezentowano jeszcze pierwszy Przewodnik po naszym mieście, objął patronatem Burmistrz Kalisza Pomorskiego - Janusz Garbacz.

• Obóz integracyjny klas pierwszych kaliskiego liceum i technikum

W dniach od 9 do 11 września 2022 r. uczniowie pięciu klas pierwszych Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim wraz z wychowawcami wzięli udział w obozie integracyjnym, w ośrodku KADET-OK, w Strzelcach Krajeńskich.

Wyjazd był okazją do poznania się młodzieży i wychowawców, zacieśnienia już istniejących więzi w zespołach klasowych. W obozie wzięło udział 104 pierwszoklasistów z klasy dwujęzycznej, policyjnej, wojskowej, politechniczno-medycznej i technikum informatycznego nad którymi opiekę sprawowali wychowawcy klas: Marta Woźniak, Krzysztof Wójciak i Andrzej Kowalewski, Renata Effenberg-Nawrot, Katarzyna Arsoba oraz Magdalena Łojek.

• Rozpoczęcie roku szkolnego kaliskim Zespole Szkół

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się 1 września 2022 r. w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim tradycyjnie uroczystym apelem na szkolnym dziedzińcu z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Waldemar Włodarczyk, Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Janusz Garbacz, Radny Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim pan Adam Stąporek, Sekretarz Gminy Kalisz Pomorski pani Irena Kilijańska – Kotowicz oraz Szef Wydziału Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku mjr Tomasz Brycki.

• Zakończenie roku szkolnego w kaliskim liceum i technikum

Piątek, 25 czerwca 2022 r. był dniem od dawna oczekiwanym przez uczniów. W szkolnym ogrodzie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Kończący się rok szkolny był spokojniejszy od poprzednich, bo tylko z jedną przerwą na naukę zdalną.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: pan Stanisław Cybula - Starosta Drawski, pani Halina Samek - radna Rady Powiatu Drawskiego, pan Janusz Garbacz - Burmistrz Kalisza Pomorskiego, pan Stanisław Samek - Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego, pan Paweł Kulbacki - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, radni Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą - Wojska Polskiego, Policji, Żandarmerii Wojskowej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Straży Miejskiej z Kalisza Pomorskiego, Nadleśnictw w Kaliszu Pomorskim i w Drawsku Pomorskim, wyższych uczel

• Początek spotkania w Trzcińcu
          • Kaliscy licealiści z wizytą w Trzcińcu

W dniu 14 czerwca 2022 r. licealiści z klasy wojskowej Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim spotkali się z wychowankami w Salejzańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu koło Czaplinka. Opiekunami kaliskiej młodzieży byli nauczyciele, panowie Krzysztof Wójciak i Andrzej Kowalewski.

W marcu młodzież z Trzcińca wraz z wychowawcami gościła na obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kaliszu Pomorskim. Czerwcowy wyjazd jest kontynuacją współpracy między ośrodkiem a szkołą. Celem spotkania było poznanie się, zaprezentowanie wychowankom ośrodka wyposażenia uczniów klas wojskowych oraz wspólne ćwiczenia. Po zajęciach ze składania i rozkładania broni młodzież przystąpiła do rywalizacji drużynowej w strzelaniu do celu z broni pneumatycznej. Gospodarze wygrali tę rywalizację.

• Herb Polski
    • Polska Zbrojna